Ambassador

Jan Pipiš - CZECH LION

DSCN6082

Český reprezentant, přezdívaný ''Český LEV'' a první člen Lions DEN klubu nejrychlejších závodníků světa ve Firefighter Combat Challenge a příšlušník hasičského záchranného sboru České republiky.

 

Co je to závod FCC?

Tato zkratka tří slov "firefighter combat challenge'' závodní klání na poli hasičského prostředí, kde proti sobě závodí profesionální hasiči, dobrovolní hasiči a nadšenci pro tento sport z celého světa.

Trať je extrémně náročná a skládá se ze základních věcí, co může hasič očekávat při svím zásahu.

Výbeh s těžkým balíkem hadic do třetího podlaží cvičné věže, vytažení závaží, seběh ze schodů, mlácení kladivem, slalom mezi hydranty, roztažení zavodněného proudu, sestřelení terče a tažení cvičné figuríny.

 

 

 

 

 

Czech Lion

Jan Pipiš

Všechno moje sportovní zápolení začalo na střední škole, kde jsem se poprvé dostal na závody silového typu TFA pro hasiče. Závody jsou zajímavé a odlišné od tradičních sportů jako je fotbal a hokej, který znáte z televize. Je to úplně něco jiného, potřebujete skloubit obrovskou sílu, vytrvalost a rychlost, což není úplně jednoduché a pro mne se to stalo životní výzvou. Tento sport se pro mě stal výzvou a mým domovem.

IMG_8180

Silová příprava, dlouhé vybíhání nekonečných pater výškových budov a intervalové drilly ve všech možných provedeních.

 

Ještě před svou maturitou jsem poprvé ve svém životě reprezentoval Českou republiky na závodech v Polské Toruni a tímto dnem jsem se zaměřil na závod Firefighter Combat Challenge a přesně tady jsem sám sobě přísahal, že udělám cokoliv, abych jednoho dne byl já na tom stupínku pro vítěze a prožil si těch několik momentů slávy.

Utekli dva roky a já jsem sesbíral první medaile v Evropě, za tak krátkou dobu jsem se dokázal přiblížit k výsledkům soupeřů, ke kterým do teď vzhlížím. Rok 2017 pro mě byl zlomovým, že se mi jako prvnímu českému závodníkovi povedlo zaběhnout THE LIONS DEN a stát se tak členem tohoto klubu, který dává dohromady všechny světové elitní závodníky, kteří jsou favority na vítězství. Tento rok jsme se umístili i jako vicemistři světa ve štafetách s kolegy z Německa.

 

23467188_507509219636475_318003995632285146_oFB_IMG_1511372682036

 

Byl tu rok 2018 a měl jsem před sebou obrovský závazek, očekávalo se odemne, jako od "Českého LVA" a Lions DEN member, že budu letos želízkem v ohni. Obrazil jsem opravdu nespočet závodů a domů jsem si přivezl celkem 16 medailí a pokořil svůj osobní rekord a společně s Českým týmem i všechny české národní rekordy.

Závody 2018 se konali skutečně na rozmanitých místech, od Indie, přes Polsko, Rakousko, Německo i Velkou Británii se závěrem na západě v USA.

 

Posledním Evropským závodem a poslední prověrkou před USA byl pro nás všechny závod v Rakouském Welsu, kde jsem si splnil další svůj sen a to stát se Absolutním vítězem závodu bez rozdílu věkových kategorií.

Tím jsem ani zdaleka neskončil a přivezl jsem si domů i medaile ze závodu dvojic mužů, dovjice muž/žena a divácky atraktivních štafet. Byla to úžasná tečka za celým Evropským kolem všech závodů a mě začal poslední měsíc příprav na USA. Kde jsem se posunul o 20 příček světového žebříčku dopředu a nyní pevně držím 22. pozici.

 

Přítí rok se teprve budou dít velké věci a za vším tím se skrývá obrovská spousta hodin tréninku, tvrdého stravovacího režimu a kvalitního odpočinku.

 

Už jsem neuvěřitelně vyhládlý

po dalších medailích, těšte se!

 

 

European season

Motivace

MOTIVACE

Každý někde začínal, nikdo se nenarodil jako šampion, jako legenda. Někdo nemá potřebnou motivaci k tomu, aby začal. Většina lidí má ale své sny, bohužel téměř většina se snů vzdá a zůstane v takzvané ''komfotní zóně'' aby nemuseli nic a nikdy riskovat. Smutná pravda je, že bez obětí nebude vítězů. Kdo se ale nevzdává, tak nemůže nikdy prohrát. Pravý bojovník je ten kdo je stokrát dole a stokrát se nevzdává.

DSCN6450DSCN6443

Proč padáme? Proč se vzdáváme?

Neuspět, prohrát, nemít vše tak rychle, jak by jsme si přáli...

Dnešní doba je příliš uspěchaná, všechno chceme hned hned a za každou cenu, ideálně samozřejmě bez jakékoliv dřiny nebo snažení.

Existuje jen jedna cesta...

 

TĚLO & MYSL

 

Vše musí spolupracovat v jedné symbiose,  takové naše

každodenní jing a jang jinjang Rozeberme si jedno podruhém.

 

TĚLO

Vše je zde myšleno, jak se o ně staráme. Stejně tak když nemá motor výkonného auta dostatečný přísun kvalitního paliva, tak taky nepojede. Stejně tak vaše tělo. Zamyslete se nad tím co všechno jste dnes dělali, kdy jste naposledy jedli a hlavně co.

Stejně tak důležitý je pitný režim. Ať je léto nebo zima, bez toho nefungujeme a nepočítáme do toho kávu a ani sladké nápoje. vaše tělo potřebuje čistou vodu, kvalitní čaje.

MYSL

Stejně tak nemůže fungovat tělo, když je mysl pod neustálím útokem. Spoustu z vás má velmi stresující zaměstnání a i to se může podepsat nad vaší chutí realizovat jakoukoliv činnost. Určitě to znáte, nechce se mi vůbec nic...

Tady je opravdu důležitě, být na sebe tvrdý a donutit se začít. Není nic důležitějšího zvednout se a jít tvořit. Cvičit se, projít se, uvařit si něco k jídlu a neodfláknout se něčim co každý ví, že není úplně ideální. Když je nemocná mysl, chřadne tělo a naopak.

 

Najděte si i malé cíle a miřte nahoru. Je lepší neuspět s vědomím, že jsem do toho dal všechno, než všechno zahodit se slovy

"Bez tak nemám šanci."

Bezmocnost, žádné sebevědomí a vy sami zabíjíte svoje vlastní sny...1

 

Změň to teď hned!

 

 

 

 

2 položek celkem