Czech Lion

Jan Pipiš

Všechno moje sportovní zápolení začalo na střední škole, kde jsem se poprvé dostal na závody silového typu TFA pro hasiče. Závody jsou zajímavé a odlišné od tradičních sportů jako je fotbal a hokej, který znáte z televize. Je to úplně něco jiného, potřebujete skloubit obrovskou sílu, vytrvalost a rychlost, což není úplně jednoduché a pro mne se to stalo životní výzvou. Tento sport se pro mě stal výzvou a mým domovem.

IMG_8180

Silová příprava, dlouhé vybíhání nekonečných pater výškových budov a intervalové drilly ve všech možných provedeních.

Ještě před svou maturitou jsem poprvé ve svém životě reprezentoval Českou republiky na závodech v Polské Toruni a tímto dnem jsem se zaměřil na závod Firefighter Combat Challenge a přesně tady jsem sám sobě přísahal, že udělám cokoliv, abych jednoho dne byl já na tom stupínku pro vítěze a prožil si těch několik momentů slávy.

Utekli dva roky a já jsem sesbíral první medaile v Evropě, za tak krátkou dobu jsem se dokázal přiblížit k výsledkům soupeřů, ke kterým do teď vzhlížím. Rok 2017 pro mě byl zlomovým, že se mi jako prvnímu českému závodníkovi povedlo zaběhnout THE LIONS DEN a stát se tak členem tohoto klubu, který dává dohromady všechny světové elitní závodníky, kteří jsou favority na vítězství. Tento rok jsme se umístili i jako vicemistři světa ve štafetách s kolegy z Německa.

23467188_507509219636475_318003995632285146_oFB_IMG_1511372682036

Byl tu rok 2018 a měl jsem před sebou obrovský závazek, očekávalo se odemne, jako od "Českého LVA" a Lions DEN member, že budu letos želízkem v ohni. Obrazil jsem opravdu nespočet závodů a domů jsem si přivezl celkem 16 medailí a pokořil svůj osobní rekord a společně s Českým týmem i všechny české národní rekordy.

Závody 2018 se konali skutečně na rozmanitých místech, od Indie, přes Polsko, Rakousko, Německo i Velkou Británii se závěrem na západě v USA.

Posledním Evropským závodem a poslední prověrkou před USA byl pro nás všechny závod v Rakouském Welsu, kde jsem si splnil další svůj sen a to stát se Absolutním vítězem závodu bez rozdílu věkových kategorií.

Tím jsem ani zdaleka neskončil a přivezl jsem si domů i medaile ze závodu dvojic mužů, dovjice muž/žena a divácky atraktivních štafet. Byla to úžasná tečka za celým Evropským kolem všech závodů a mě začal poslední měsíc příprav na USA. Kde jsem se posunul o 20 příček světového žebříčku dopředu a nyní pevně držím 22. pozici.

Přítí rok se teprve budou dít velké věci a za vším tím se skrývá obrovská spousta hodin tréninku, tvrdého stravovacího režimu a kvalitního odpočinku.